Ukupno 608

Ljutiti Alexis odbio doći po medalju

Čileanski fudbaler iz redova Barcelone, Alexis Sanchez, odbio je doći na postolje pri dodjeli medalja poraženoj ekipi u finalu Kupa kralja.

Barcelona je poražena od Real Madrida u velikom finalu Kupa kralja na Mestalli s 2:1, a Alexis Sanchez je u igru ušao u sudijskoj nadoknadi, te je na terenu proveo samo tri minute.

Ljut jer nije igrao, Sanchez je odmah nakon meča otišao u svlačionicu, propustivši dodjelu medalja, a navodno je i trenera Barcelone Tatu Martina nazvao glupanom, jer ga je ostavio na klupi.

Ostaje da se vidi hoće li zbog ovakvog ponašanja Martino uskratiti minutažu Alexisu u preostalom dijelu sezone. Povredom Neymara, otvorio se prostor za veći minutažu Čileancu, ali je pitanje hoće li dobiti prostor za igru, naročito zbog riječi prema Martinu.

Izvor: SportSport.ba
objavljeno 18.04.2014 : 21:52

Rukometaši "Konjuha" nadigrali "Čelik" u Zenici

Rukometaši Konjuha iz Živinica večeras su u Zenici savladali ekipu domaćeg Čelika rezultatom 32:41. Gostujući igrači su u svemu nadigrali ekipu Čelika i vodili su od samog početka do kraja.

Posljednjih pet minuta kada je već sve bilo riješeno u korist Živiničana, trener Zdenko Antović u igru je ubacio mlade igrače Čelika koji nisu mogli napraviti ništa više osim da ekipi Konjuha čestitaju na zasluženoj pobjedi.

Ovom pobjedom igrači Konjuha iz Živinica stvorili su uslove da se nađu u završnici lige za prvaka BiH.

(fena)

Izvor: BHWP 24sata.info
objavljeno 18.04.2014 : 21:40

Domaće pobjede Gradačca i Goražda

Rukometaši Gradačca i Goražda ostvarili su domaće pobjede u utakmicama 26. kola Premijer lige BiH.

Gradačac je pred svojom publikom sa 32:23, poprilično lako, savladao Prijedor. To je za domaće bila 10. pobjeda kojom su obezbijedili opstanak.

Haris Pedić je predvodio domaće sa devet golova, dok je Nermin Isić postigao šest, a po pet Edin Zrnić i Almir Doborac. Duško Hercegovac je sa pet golova bio najefikasniji gostujući igrač na parketu.

Goražde je sa 27:21 bilo bolje od Krivaje. Armin Marić i Nedim Pilav su postigli po šest golova u domaćem sastavu. Na suprotnoj strani Haris Bašić je također postigao šest pogodaka.

objavljeno 18.04.2014 : 21:28

"Favoriti uvijek ne pobjeđuju"

U Banovićima se spremaju za kantonalni derbi sa Slobodom i, kako kažu, praznik fudbala.

Na Gradski stadion će poslije 28 godina kročiti i Miroslav Blažević, koji je 1986. godine sa Dinamom iz Zagreba od Budućnosti eliminisan iz Kupa Maršala Tita.

"To je jedan od najznačajnijih rezultata našeg kluba. Imamo fotografije iz tih vremena. Pokazat ćemo ih Ćiri", kaže direktor kluba Fuad Mujić.

Ali, Ćiro je rekao kako će ih pocijepati, jer ne želi da ga išta asocira na tu utakmicu. "Znam da je rekao, ali je to rekao kroz smijeh. Zbog Ćire će na stadion doći i gledaoci koji dugo nisu gledali naše utakmice", kaže Mujić.

Rukovodstvo kluba obavili su razgovore sa policijskim službenicima. Učinit će se sve da utakmica protekne u fer i korektnom ozračju. "Znamo da je NS F BiH zabranio dolazak gostujućih navijača. Ali, ko može na ulazu reći ovaj je iz Tuzle, a ovaj iz Banovića ako kod sebe nema klupskih obilježja. Mi očekujemo da će oko 1.000 gledalaca doći iz Tuzle, a učinit ćemo sve da budemo dobri domaćini".

Kada je riječ o ishodu Mujić kaže: "Sloboda je favorit. Mi smo u nezavidnoj situaciji, svaki bod nam je bitan, a favoriti uvijek ne pobjeđuju. Naš tim je kompletan, oporavio se najbolji strijelac Muhamed Mujić. Očekujemo neizvjesnu utakmicu, a neka pobjedi bolji", kaže Mujić.

U posljednja tri susreta Sloboda je ubilježila dvije, a Budućnost jednu pobjedu.

objavljeno 18.04.2014 : 21:14

Rukometaši Konjuha protutnjali Zenicom

Rukometaši Konjuha večeras su u protutnjali zeničkom Arenom i upisali vrlo važnu pobjedu u borbi za plasman u Ligu 4.

Gosti su vodili od početka do kraja utakmice, a u pojedinim dijelovima utakmice ta prednost je dostizala i do 10 golova razlike. Na kraju su slavili sa 41:32, a vodili su 20:14 na poluvremenu.

Domaćini bez pet standardnih igraca iz prosle polusezone nisu se mogli ozbiljnije suprostaviti gostima. Najefikasniji kod gostiju bili su Amer Zildžić sa sedam, te Adnan Jaškić i Nermin Smajić sa po šest golova.

Kod domaćina najbolji su bili Mirza Dervišević sa deset, te Jolović sa šest pogodaka.

objavljeno 18.04.2014 : 21:12

Odbojkaši Jedinstva savladali Mladost i izborili majstoricu

U revanš susretu finala play-offa odbojkaši Jedinstva savladali su Mladost rezultatom 3:2, tako da će prvaka Bosne i Hercegovine odlučiti majstorica.

U finalu odbojkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine igraju dvije momčadi iz Brčkog, a nakon što je u prvom susretu slavila Mladost, večeras je Jedinstvo uzvratilo, tako da nas očekuje treći odlučujući susret.

U današnjem drugom susretu finalne serije viđena je dosta dobra odbojka, a da je pobjeda otišla na stranu Mladosti, uopšte ne bi bilčo nezasluženo.

Treći susret ili majstorica igrat će se sutra.

objavljeno 18.04.2014 : 21:02

Ibričiću 90 minuta u teškom porazu Erciyesspora

Fudbaleri Erciyesspora teško su poraženi (5:0) u susretu 30. kola turske Superlige na svom terenu od ekipe Trabzonspora.

Tim za kojeg nastupa naš reprezentativac Senijad Ibričić, nije imao šanse protiv raspoloženog gostujućeg tima, koji je na kraju uvjerlljivo stigao do tri boda.

Već nakon prvog poluvremena Trabzonspor je završio posao. Paulo je u petoj minuti donio vodstvo gostima od 1:0, da bi potom Erdogan s dva gola u 28. i 39. minuti susreta povećao prednost na 3:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku se mreža domaćeg tima zatresla još dva puta. Rezultat na 4:0 povećao je Adin pogotkom u 62. minuti susreta. Konačnih 5:0 postavio je Aydogdu u 90. minuti susreta.

Senijad Ibričić je u ovom susretu na terenu proveo svih 90 minuta, a Erciyesspor je i dalje u zoni ispadanja.

Superliga, 30. kolo:

Erciyesspor - Trabzonspor 0:5

objavljeno 18.04.2014 : 20:55

Garcia-Lopez namučio Đokovića

Srbijanski teniser Novak Đoković imao je dosta problema protiv Guillerma Garcia-Lopeza u četvrtfinalu ATP Masters 1000 turnira u Monte Carlu.

Đoković je posljednji izborio polufinale u Monte Carlu i to nakon velike borbe protiv Španca koji je dan ranije eliminisao Tomaša Berdycha.

Novak se izvukao i na kraju slavio sa 4:6, 6:3, 6:1 i u polufinalu protiv starog rivala Rogera Federera, koji je nešto ranije uz dosta poteškoća savladao Jo-Wilfrieda Tsongu sa 2:6, 7:6, 6:1.

Garcia-Lopez je bio odličam u prvom setu, dobar dio drugog također, a onda je Novak pokazao klasu i slavio.

„Spremni smo za novu pobjedu“

Na pripreme u slovenački Kopar Adnan Jahić je krenuo kao „slijepi putnik“. Malo ko je vjerovao da će „dijete Slobode“ izboriti mjesto među 16 igrača crveno-crnih.

Međutim, njegov predan rad nije prošao nezapaženo kod Miroslava Blaževića, koji je nakon poraza od Bratstva u Gračanici izjavio kako bez Jahića i kapitena Muhameda Omića teško može ostvariti igru koju želi.

„Svakako da mi imponuju pohvale i takve riječi našeg trenera. Riječ je o velikom profesionalcu. Pa, u srijedu kada je padala ledena kiša on je do kraja vodio trening. U takvim trenucima nemoguće je da ne date maksimum, a ja se trudim da u svakoj utakmici opravdam ukazano povjerenje“, kaže Adnan Jahić.

Sa Slobodom je već igrao velike utakmice. Predvodio je juniore do titule prvaka BiH, a njegov gol Širokom Brijegu odveo je Slobodu u finale Kupa BiH.

„Meni je najvažnije da ekipa igra dobro i da ostvarujemo pobjede. Naredna stanica je u Banovićima. Igrao sam i za Budućnost i sigurno je da nas očekuje težak zadatak. No, smatram kako smo u ovom trenutku kvalitetniji tim i da smo spremni za novu pobjedu. Nemamo povrijeđenih, a ni kažnjenih tako da s pravom računamo na nova tri boda“, kaže Adnan Jahić, koji je u posljednjoj utakmici s GOŠK-om u drugih 45. minuta unio preokret i zajedno sa Mujkićem, Krpićem i Redžepijem trasirao put Slobode ka novom trijumfu.

objavljeno 18.04.2014 : 20:37

Hazard ne igra protiv Atletica u utorak?

Veznjak Chelseaja Eden Hazard mogao bi propustiti polufinali meč Lige pvaka protiv Atletico Madrida.

Iako su u Chelseaju očekivali brz oporava Hazarda, koji se povrijedio u meču protiv PSG-a, Begijanac će još neko vrijeme biti izvan pogona, a upitan je njegov nastup protiv Atletico Madrida 22. aprila (utorak).

"Eden neće biti spreman za subotnju utakmicu, ali svi ostali su trenirali u petak, tako da nismo u lošoj situaciji. Ne bih rekao da je Hazard definitivno izgubljen za dvoboj protiv Atletica, ali činjenica da još uvijek nije počeo trenirati s momčadi sugerira da je pod upitnikom", rekao je pomoćni trener Chelseaja Steve Holland.

objavljeno 18.04.2014 : 20:21