Ukupno 630

Za Haaga: Pogibejan start Asamoaha Gyana

Asamoah Gyan načinio je pogibejan start u susretu njegovog Al Aina sa Al Hilalom.

Gyan je u 70. minuti s dvije noge startovao na protivničkog igrača zbog čega je zaradio direktni i zasluženi crveni karton. Al Ain je pobijedio golom Kembo-Ekokoa osam minuta nakon isključenja, ali to nije bilo dovoljno da se plasira dalje jer je Al Hilal slavio sa 4:2 ukupno.

Ipak, susret je najviše obilježio ovaj "start za Haaga".

Izvor: SportSport.ba
objavljeno 01.10.2014 : 21:59

Neymarov otac pred sudom negirao navode o neregularnosti transfera u Barcelonu

U okviru istrage o regularnosti prošlogodišnjeg transfera brazilskog asa Neymara iz Santosa u Barcelonu, danas je iskaz dao njegov otac, a ujedno i menađer Neymar Da Silva Santos, koji je tom prilikom negirao sve optužbe o poreskim neregularnostima transfera.

Santosov iskaz pred sucem Pablom Ruzom u sudu u Madridu trajao je dva sata.

Ističući da je sve detalje ugovora blagovremeno prijavio španskom sudu, Santos tvrdi da je kao menadžer svog sina od tog transfera dobio svojih pet posto dogovorene vrijednosti.

Međutim, Santos je pažnju javnosti privukao zanimljivim tvrdnjama o najvećem barceloninom rivalu Real Madridu, o čemu je govorio za špansku novinsku agenciju EFE.

"Real Madrid je za Neymara Santosu nudio 150 miliona eura, ali je moj sin izabrao Barcelonu", kazao je Santos.

Barcelona je ranije objavila da je za Neymara platila 57,1 milion eura. U okviru aktuelne istrage pod nazivom 'Slučaj Neymar' preispituju se detalji ukupno deset ugovora potpisanih između menadžera, Neymara i dva kluba.

Cijeli slučaj je pokrenut zbog optužbi da je Barcelona u tom transferu izbjegla platiti 9,1 miliona eura poreza.

(AA)

Izvor: BHWP 24sata.info
objavljeno 01.10.2014 : 21:54

Ronaldo odglumio za Oskara

Cristiano Ronaldo je večeras u Sofiji protiv Ludogoreca zabio svoj 69. pogodak u Ligi prvaka.

Ronaldo je u 11. minuti promašio penal pri vodstvu Ludogoreca 1:1, da bi u 25. minuti, ipak, zatresao mrežu.

Međutim, Portugalac je, jasno se to može vidjeti, odglumio i pao nakon duela sa Motijem. Definitivno ovo nije za najstrožu kaznu…

Inače, Ludogorec je poveo nakon svega šest minuta golom Marcelinha i bugarski tim pružio je dobar otpor favorizovanim gostima iz Madrida.

objavljeno 01.10.2014 : 21:46

Završila u bolnici, nakon što je lopta pogodila u lice

Salome Di Iorio je atraktivna Argentinka već neko vrijeme dijeli pravdu na fudbalskim terenima ove južnoameričke zemlje, i to sa FIFA-inom značkom.

Ipak, u duelu između Liniersa i Centro Española ova sudinica doživjela je jednu nezgodu, nakon što lopta nakon jednog jakog udarca završila na njenom licu.

Kratko nakon ove neugodne situacije Di Iorio je pala na zemlju, a svi su joj pritrčali u pomoć. Nakon ove nezgode Di Iorio je odvežena u bolnicu.

objavljeno 01.10.2014 : 21:38

Suarezova kazna će biti smanjena?

Potpredsjednik FIFA Eugenio Figeredo otvorio je mogućnost da se smanji kazna napadaču Barcelone Luisu Suarezu.

Suarez je ugrizao Italijana Giorgija Chiellinija na prošlom Svjetskom prvenstvu u Brazilu i suspendovan je do kraja oktobra.

“Pogledat ćemo da li kazna može biti ublažena”, rekao je Figeredo. Suarezu je dozvoljeno da trenira sa Barcom i da igra nezvanične utakmice.

objavljeno 01.10.2014 : 21:32

Otkaz Ibri Rahimiću nakon poraza od Zrinjskog

Uprkos činjenici da Sloga iz Ljubuškog zauzima prvom mjesto u Drugoj ligi FBiH - Jug, šef stručnog štaba Ibro Rahimić i njegov asistent Damir Vučić, dobili su otkaze nakon jučerašnjeg poraza od Zrinjskog u okviru prve utakmice osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Prema informacijama iz Ljubuškog trenerski tandem izgubio je povjerenje rukovodstva kuba,

Upravo je Rahimić prije nekoliko dana bio kao jedna od opcija da bude novi asistent u stručnom štabu Mehe Kodre na klupi FK Sarajevo, ali se Rahimić zahvalio na ovoj ponudi, kazavši da želi ostati na klupi kluba iz Ljubuškog. Ostao jeste, ali ne dugo.

objavljeno 01.10.2014 : 21:09

Arapović: Sarajevo je imalo veći motiv za pobjedom

Travnik je u okviru 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine na Koševu doživio pravi debakl protiv Sarajeva, a partijom Travničana najmanje je zadovoljan bio njihov trener Husnija Arapović.

"Sarajevo je imalo veći motiv za pobjedom i to su dokazali svojom disciplinom u igri. Meho Kodro će sa sobom sigurno unaprijediti Sarajevo", rekao je Husnija Arapović.

Trener Travnika nije bio zadovoljan ovom partijom koju su njegovi izabranici ubjedljivo izgubili.

"Neke stvari ne štimaju i nisam zadovoljan a ja se nadam da ćemo te stvari popraviti do utakmice sa Širokim Brijegom. Mi ćemo najvažnije utakmice igrati na domaćem terenu i moramo se svi zajedno potruditi da napravimo što bolje rezultate", rekao je za kraj Husnija Arapović.

objavljeno 01.10.2014 : 21:07

Navijači Čelika psovali i ponižavali igrače 90 minuta

U prvom susretu osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine Olimpic je na Otoci očitao lekciju Čeliku, pa je konačnih 4:0 i najrealniji ishod, no sasvim sigurno igrače zeničke ekipe mnogo više od poraza boli i ponašanje njihovih nazovi navijača.

Zenički Čelik proživljava možda i najteže dane u svojoj bogatoj historiji. Rezultati Čelika dovoljno govore o svemu, a i navijači ovog kluba okrenuli su leđa svoji dojučerašnjim ljubimcima, odnosno i ono malo što ih dođe na utakmicu, više vremena provedu psujući i ponižavajući igrače, nego što im pružaju podršku.

Tako je bilo i danas na Otoci i obični ljubitelji fudbala s gađenjem su slušali psovke koje su izlazile iz usta navijača Čelika.

Istina, igrači ne pružaju ono što su navijači od njih očekivali, no svakako da to nije razlog da im se vrijeđaju djeca, roditelji i da ih se ponižava na jedan krajnje sraman način.

Na kraju, kao šlag na tortu došlo je i petnaestominutno predavanje fudbalerima Čelika od strane istih onih koji su ih 90 minuta vrijeđali i ponižavali.

Slušali su igrači Čelika one koji su im 90 minuta psovali djecu i roditelje, iako sasvim sigurno niti jednom od njih nije bilo do toga, ali valjda su pogazili svoj ponos plašeći se za sigurnost kada danas ili sutra izađu u grad.

Čelik zaslužuje bolje igrače, a ako su ovo danas na Otoci bili najvatreniji navijači Čelika, onda slobodno možemo reći da zenički klub zaslužuje i mnogo bolje navijače.

objavljeno 01.10.2014 : 20:59

LIVE: Bayer - Benfica 2:0

Drugi meč drugog kola Lige prvaka u grupi D igraju Bayer i Benfica u Leverkusenu.

objavljeno 01.10.2014 : 20:44

Hrvatice nakon velike borbe savladale Japan

Ženska odbojkaška reprezentacija Hrvatske stigla je do svoje prve pobjede u prvom kolu drugog kruga Svjetskog prvenstva koje se igra u Italiji.

Nakon pet setova velike borbe igračice Angela Vercesija, brazilskog stručnjaka na klupi Hrvatske, slavile su s 3:2 u setovima.

Prvi set je pripao trećoj reprezentaciji svijeta rezultatom 25:18, ali su već u narednom s 25:23 Hrvatice izjednačile na 1:1 u setovima.

U dramatičnoj završnici trećeg seta hrvatske odbojkašice ipak nisu uspjele doći do set-lopte. Japanke su iskoristile treću set-loptu i treći set riješile u svoju korist rezultatom 27:25.

Poraz u trećoj dionici utakmice nije uticao na igru Hrvatica u četvrtom setu, a na kraju su konstantnu prednost pretvorile u konačnih 25:20 i izjednačenje na 2:2.

Već na samom početku odlučujućeg seta i povele odmah s 4:0 i tu prednost održavale do krajnjih i uvjerljivih 15:8.

S ova dva ogromna i neočekivana boda Hrvatska u drugoj fazi ima pet bodova, a očekuje još duele s Kinom, Azerbajdžanom i Belgijom, a još uvijek postoji nada da hrvatske odbojkašice budu među tri prvoplasirane koje nastavljaju takmičenje.

Interesantno je bilo i u duelu Dominikanske Republike i Belgije, a nominalni domaćin je uspio prokockati vodstvo od 2:0, ali je na kraju u petom setu riješio pitanje pobjednika.

Sjedinjene Američke Države su s 3:1 u setovima savladale Tursku.