Ukupno 572

Tuča u Lukavici, prekid trajao 15 minuta

Susret Slavije i Sarajeva prekinut je u 65. minuti.

U Lukavici su se u 25. kolu Premijer lige sastali Slavija i Sarajevo. Sve je bilo bez problema do 65. minute, kada je došlo do prekida.

Naime, kod rezultata 2:2, došlo je do tuče na tribini stadiona u Lukavici. Grupa domaćih navijača krenula je u obračun sa grupom gostujućih navijača.

Iako je na snazi zabrana o dolasku gostujućih navijača, očito je nekoliko fanova Sarajeva bez obilježja bilo na tribini.

Igrači su se odmah povukli u svlačionice, a policija je izvela s tribine dio gostujućih navijača. Nakon 25-30 minuta prekida, meč je nastavljen.

Izvor: SportSport.ba
objavljeno 03.05.2015 : 17:54

HSV slavio u Mainzu, Kačar možda i za opstanak u ligi

Nogometaši Mainza i HSV-a odigrali su danas pretposljednji susret 31. kola.

HSV je stigao do velike pobjede u Mainzu. Gostima je ‘gorilo pod nogama’ i bilo je jasno da im je ovo jedna od zadnjih šansi da izbore opstanak.

Ovom pobjedom HSV je stigao do 14. mjesta sa 31 bodom, a iza sebe je ostavio Paderborn, Freiburg i Hannover.

Gosti iz Hamburga poveli su autogolom Baumgartlingera u 37. minuti.

Malli je donio Mainzu izjednačenje u 76. minuti, da bi Gojko Kačar u 87. minuti donio veliku pobjedu HSV-u.

Bundesliga, 31. kolo:
Mainz - HSV 1:2 (Malli 76/ Baumgartlinger 37 - ag, Kačar 87)

objavljeno 03.05.2015 : 17:52

Loša igra i zaslužen poraz rukometaša u Litvaniji

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u četvrtom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo na gostovanju kod Litvanije rezultatom 19:15.

Odlično je naša selekcija ušla u meč. Odbrana je u uvodnim minutama igrala perfektno, pa su nam Litvanci prvi gol postigli tek u sedmoj minuti susreta.

Pogotkom Alena Ovčine imali smo plus tri (4:1) u osmoj minuti, ali je potom uslijedila velika kriza u igri naših rukometaša.

Litva je u 15. minuti uspjela da dođe do izjednačenja (5:5). Žestokom odbranom su uspjeli da potpuno preokrenu meč u svoju korist i da u nekoliko navrata odu i na plus tri.

Čak 12 minuta je naša selekcija bila bez gola. Iako se činilo u finišu prvog dijela činilo kako smo konačno izašli iz krize, Litvanci su to demantovali, te su sjajnom završnicom na odmor otišli sa tri gola prednosti, 10:7.

Loše smo otvorili drugo poluvrijeme. Litvanci su koristili svaku našu grešku i nakon tri minute igre su imali plus pet, 12:7.

Tek u petoj minuti nastavka preko Prce uspijevamo postići gol. Burić je na golu bio zaista odličan, ali smo imali i sreće, jer su Litvanci imali i dosta čistih promašaja.

Konačno su litvanske promašaje naši rukometaši uspjeli da iskoriste. Došli su u 45. minuti na samo minus jedan (13:12), ali smo potom ponovo stali. Litvanija je u 49. minuti uspjela da ode na tri gola prednosti (16:13), te se ovim rezultatom ušlo u posljednjih 10 minuta.

Do kraja naša selekcija nije uspjela napraviti preokret. Litvanci su lagano priveli meč kraju za konačnih plus četiri.

objavljeno 03.05.2015 : 17:46

Litvanija – BiH 19:15: Bezidejna igra i zaslužen poraz bh. rukometaša u Kaunasu

Kao što je bilo i poznato i prije ovog meča, Zmajevi će susret odluke odigrati 11.juna u Zenici protiv Bjelorusije. Danas su naši momci odigrali očajan meč i zasluženo doživjeli poraz. Ostali smo na 3 boda isto koliko i Bjelorusija.

Odlično je počelo prvo poluvrijeme za nas, no onda smo neshvatljivo pali pa su Litvanci gradili svoju prednost, koja je u nekoliko navrata iznosila po tri razlike, a toliko je i bilo na poluvremenu, 10:7.

Poveli smo golom novog kapitena Nikole Prcea, koji je pogodio u drugoj minuti, a na drugi gol smo čekali do šeste minute, kada je Nikola Prce asistirao Senjaminu Buriću za 2:0 u našu korist. Nakon što su domaći smanjili na 2:1, Prce nam donosi 3:1, da bi nas Alen Ovčina, na novu asistenciju Prcea, pogodio za 4:1.
Petreikis je smanjio na 4:2 u 8. minuti. Na 5:3 u desetoj minuti, Dejan Malinović je promašio sedmerac, a u 15. minuti Litvanci su golovima Plete i Drabaviciusa stigli na 5:5, da bi im Drabas minutu kasnije donio prvo vodstvo na meču, rezultat je glasio 6:5, što je animirali Markovića da pozove time out.

Minuta odmora nije donijela poboljšanje u našem napadu, ali odbrana je djelovala sigurno, pa je sedam minuta kasnije rezultat i dalje glasio 6:5 u korist Litvanije, nakon čega je domaći selektor Arturas Juskenas pozvao time out, nakon čega su Litvanci golom Barbarskasa poveli sa 7:5.
Strazdas je odveo Litvaniju na 8:5, ali naš kapiten Prce smanjuje na 8:6, a Senjamin Burić smanjuje na 8:7. Grosas je sa sedam metara donio Litvaniji 9:7, a Truchanovicius pogađa za 10:7, što je bio rezultat prvog dijela.
Imali smo prvi napadu u drugom poluvremenu, ali nismo pogodili, pa smo domaćinu otvorili priliku za "+4" , a oni to i uspijevaju preko Truchanoviciusa za 11:7, a Pleta pogađa za 12:7.

Prvi gol u drugom poluvremenu postigli smo u 35. minuti preko Prcea, pa je rezultat glasio 12:8, a minutu kasnije Kosta Savić nas vraća na 12:9. Nakon toga smo napravili seriju od 3:1, i bilo je 13:12 u korist Litvanije.
Nakon toga domaći uzvraćaju serijom od 3:1 i u 50. minuti bilo je 16:13 za Litvaniju. Imali smo u nekoliko navrata priliku da smanjimo, ali je golman domaćih bio sjajan. Tek u 55.minuti smo uspjeli zabiti za 16:14 preko Burića. Ipak, domaći su brzo vratili na tri razlike, a zatim i na četiri, a to je značilo da ćemo upisati poraz. Na kraju je završilo 19:15.

(SCsport)

Izvor: BHWP 24sata.info
objavljeno 03.05.2015 : 17:37

Fizički obračun navijača Slavije i Sarajeva na stadionu u Lukavici

Klix.ba - Na današnjoj utakmici koja se igra u Lukavici između Slavije i Sarajeva došlo je do incidenta.
Izvor: Sarajevo-x.com - Sport
objavljeno 03.05.2015 : 17:30

Klix.ba - Bezidejna igra u napadu te mnoštvo tehničkih grešaka i promašenih zicera, uz manjak pravih rješenja u odbrani koštali su rukometaše Bosne i Hercegovine drugog poraza u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvu u Poljskoj.

Seria A: Chievo osvojio bod na Giuseppe Meazzi, poraz Cesene u Firenci

Klix.ba - Nakon što je jučer Juventus i teoretski osigurao novi naslov prvaka Italije, danas je nastavljena borba za drugo mjeseto i pozicije koje vode u evopska takmičenja, kao i borba za opstanak u kojoj je također sve manje neizvjesnosti.
objavljeno 03.05.2015 : 16:57

Lulić i Zukanović nisu igrali, Đuriću svega 15 minuta

Bh. reprezentativci Senad Lulić i Ervin Zukanović nisu igrali danas za Lazio, odnosno Chievo, dok je Milan Đurić na terenu proveo 15 minuta.

Lazio je u Bergamu odigrao ‘samo’ 1:1 s domaćom Atalantom. Rimski nebesko-plavi stoga nisu uspjeli da prestignu gradskog rivala na tabeli, pa ostaju na trećem mjestu.

Biava je u 49. pogodio za 1:0, ali je Parolo u 77. donio vrijedan bod Laziju. Naš Senad Lulić nije igrao iako je bio na klupi.

Fiorentian je s 3:1 slavila protiv Cesene, a dva gola je postigao Iličić, te jedan Gilardino. Milan Đurić je kod gostiju igrao od 75. minute, a Rodriguez je bio strijelac jedinog gola za Cesenu.

Cesena je pretposljednja na tabeli i bori se za opstanak u ligi, dok je Fiorentina došla na peto mjesto i pokušat će tu i ostati.

Ervin Zukanović nije igrao za Chievo u gostima protiv Intera, a taj meč završen je rezultatom 0:0. Verona je s dva igrača manje (isključeni Sala i Marquez) poražena od Udinesea, a jedini gol za goste postigao je Di Natale u 62. minuti.

Serija A, 34. kolo:
Atalanta - Lazio 1:1 (Biava 49/ Parolo 77)
Fiorentina - Cesena 3:1 (Iličić 31, 35, Gilardino 56/ Rodriguez 59)
Inter - Chievo 0:0
Verona - Udinese 0:1 (Di Natale 62)

Fiorentina 3-1 Cesena All Goals and Highlights... by enteritament
Atalanta vs Lazio 1-1 All Goals and Highlights... by footballTV

objavljeno 03.05.2015 : 16:56

FOTO&VIDEO: Chelsea je novi prvak Engleske!

Ovo je Plavcima ukupno peta titula u historiji. Izabranici Jose Mourinha su danas na Stamford Bridgeu savladali Crystal Palace sa 1:0 i tako ostvarili nedostižnu prednost u odnosu na Arsenal i City.

Plavci su dugo lomili otpor komšija iz Londona, a onda je 45.minuti dosuđen sumnjiv penal za domaće. Loptu je uzeo Hazard, očajno je šutirao, ali golman Speroni je samo odbio do Belgijanca koji glavom zabija za veliko slavlje.

U nastavku su domaći rutinski čuvali prednost i na kraju došli do pobjede koja ima je donijela titulu.

(SCsport)

objavljeno 03.05.2015 : 16:51

Ni pet Delača ne bi odbranilo ovaj udarac

Iako je Sarajevo rano povelo, Slavija je brzo došla do preokreta.

Leon Benko je u četvrtoj minuti doveo goste u vodstvo, ali Slavija je najprije izjednačila preko Gorana Popovića, a zatim i povela preko Radosavljevića u 31. minuti.

Radosavljević je majstorski pogodio iz slobodnjaka. Delač definitivno nije mogao ništa…

objavljeno 03.05.2015 : 16:40