Ukupno 628

Mandžukić vodio Jorgandžije do trijumfa, Elche slavio

Dvije utakmice 1/16 finala španskog Kupa kralja odigrane su večeras od 20 sati. Atletico Madrid na svom Vicente Calderon stadionu remizirao je sa L'Hospitaletom 2:2.

Jorgandžije su u prvom susretu slavile rezultatom 3:0. Atletico je do vodstva došao u 19. minuti susreta, a strijelac je bio Mario Mandžukić. U prvih 45 minuta susreta nije bilo više golova. Gosti su do izjednačenja došli u 68. minuti susreta, a strijelac je bio Alcaraz.

Atletico Madrid je do novog vodstva došao u 74. minuti susreta, a svoj drugi pogodak na susretu postigao je hrvatski reprezentativac. Gosti dolaze do izjednačenja u 84. minuti susreta, a strijelac je opet Alcaraz.

Valladolid i Elche prvi susret odigrali su bez golova. Večeras je Elche do vodstva došao u sedmoj minuti susreta, a strijelac je bio Gonzalez. Ostalo je nakon prvih 45 minuta susreta 1:0 za domaće. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa je Elche izborio plasman u osminu finala.

Izvor: SportSport.ba
objavljeno 18.12.2014 : 21:50

Kapiten Teletović i ostali košarkaši BiH dali podršku Mahmutoviću i Košarkaškom savezu BiH

Klix.ba - Povodom pitanja (ne)igranja košarkaša NBA ekipe Denver Nuggetsa Jusufa Nurkića za reprezentaciju BiH, oglasili su se i košarkaški reprezentativci BiH, te pojedinci koji brinu o njihovoj pripremljenosti za utakmice u okviru reprezentativnih okupljanja.
Izvor: Sarajevo-x.com - Sport
objavljeno 18.12.2014 : 21:39

Po ITF-u najbolji Novak Đoković i Serena Williams

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković i najbolja teniserka Serena Williams predvode i ovogodišnju listu svjetskih prvaka u izboru Međunarodne teniske federacije (ITF).

Američka teniserka, 33-godišnja Serena Williams, vlasnica 18 pojedinačnih Grand Slam naslova, po peti put u karijeri proglašena je ITF-ovom svjetskom prvakinjom, dok je Novak Đoković četvrti put zaradio naslov svjetskog prvaka, objavila je u četvrtak Međunarodna teniska federacija. Međutim, čak i kad njih dvoje zbroje sve svoje naslove, ne mogu nadmašiti blizance Boba i Mike Bryana kojima je ITF po 11. put u posljednjih 12 godina dodijelo titulu svjetskih prvaka u konkurenciji muških parova. U ženskoj konkurenciji ta je čast po treći put pripala Talijankama Roberti Vinci i Sari Errani. Naslove juniorskih svjetskih prvaka ponijeli su Amerikanka Cathrine "CiCi" Bellis i Rus Andrey Rublev.

objavljeno 18.12.2014 : 21:37

Crystal Palace dovodi zaboravljenog francuskog asa?

Neil Warnock, menadžer Crystal Palacea, pokazao je interesovanje za dovođenjem nekadašnje velike zvijezde Lyona, Gomisa.

Ovaj fudbaler je na ljeto stigao u Swansea bez obeštećenja, a sada bi ga mogao napustiti za sedam miliona funti koliko bi Crystal Palace ponudio za njegove usluge.

Gomis je vrlo nezadovoljan minutažom koju ima u Swanseaju gdje je od početka Premiershipa počeo samo dvije utakmice za svoj klub.

Od dolaska u Swansea, Gomis se nalazi u sjeni Wilfreda Bonyja koji je i dalje prva napadačka opcija u napadu velškog kluba.

objavljeno 18.12.2014 : 21:25

Galatasaray preko Olympiacosa do TOP 16 faze

Košarkaši Galatasaraya slavili su večeras na svom parketu u posljednjem kolu regularnog dijela košarkaške Eurolige protiv Olympiacosa rezultatom 79:74 i tako došli do mjesta u TOP 16 fazi.

Domaćin je mnogo bolje otvorio susret i došao do vodstva 11:0. Gosti su se vratili na krilima odličnog Spanoulisa, pa je rezultat nakon prvih deset minuta igre glasio 20:18 za domaće. Gosti su bili bolji protivnik u drugoj četvrtini susreta, pa su Crveni iz Pireja na odmor otišli sa dva poena prednosti (36:38).

U drugom poluvremenu Galatasaray je bio bolja ekipa. Domaćin je nakon treće četvrtine imao sedam poena prednosti, a rezultat je glasio 57:50. Zadržala je Galata prednost do kraja susreta i slavila rezultatom .

U drugom susretu u okviru grupe D Valencija je dočekala Neptunas. Galati je pored pobjede nad Grcima bio potreban i trijumf Valencije nad Neptunasom. Španci su slavili sa visokih 103:65. Najefikasniji kod domaćina bio je Luke Harangody sa 20 poena, dok je Dubljević dodao 19. Na drugoj strani Gailius je postigao 15 poena.

objavljeno 18.12.2014 : 21:21

Zrinjski, Široki i Željezničar se nisu proslavili u Evropi, san Sarajeva okončala Borussia M'gladbach

Klix.ba - BiH je ove godine u evropskim takmičenjima imala četiri predstavnika, Aktuelni šampion Zrinjski je igrao u kvalifikacijama za Ligu prvaka, a Široki Brijeg, Željezničar i Sarajevo u kvalifikacijama za Evropsku ligu.
objavljeno 18.12.2014 : 21:04

Di Maria najbolji fudbaler Argentine za 2014. godinu

Angel Di Maria proglašen je najboljim argentinskim fudbalerom za 2014. godinu.

Tako je sjajni krilni napadač trijumfovao u ovom izboru ispred Lea Messija, koji je u proteklom periodu bio vlasnik ove laskave titule.

Di Maria je statistički daleko manje uspješan od Messija ali su na njegovu stranu prevagnuli osvojeni trofeji sa Real Madridom. Sjajni fudbaler je bio jedan od ključnih igrača u Realovom osvajanju Lige prvaka prošle sezone.

Angel Di Maria je odlično odigrao i na Mundijalu a nakon toga je prešao u Manchester United, čime je oboren rekord u Britaniji jer su Crveni đavoli za ovog fudbalera platili oko 60 miliona funti.

objavljeno 18.12.2014 : 20:58

Juventus bez problema do trijumfa na Sardiniji

Torinski Juventus večeras je na stadionu Sant'Elia u Cagliariju slavio protiv istoimenog domaćina rezultatom 3:1 u okviru 16. kola talijanske Serije A.

Prvu priliku na susretu imao je Fernando Llorente, ali je svoju mrežu sačuvao Alessio Cragno. Ipak nakon kornera loptu u mrežu domaćina zakucao je Carlos Tevez u trećoj minuti susreta.

Samo desetak minuta kasnije Stara dama došla je do dva gola prednosti. Šutirao je Arturo Vidal, a njegov udarac nije mogao odbraniti Cragno. Ostalo je nakon prvih 45 minuta susreta 2:0 za Juventus.

Gosti iz Torina u 50. minuti susreta dolaze do dva gola prednosti. Ovaj put nakon asistencije Pirla mrežu domaćina zatresao je Španac, Fernando Llorente. Domaćin je zaprijetio u 54. minuti susreta preko Capuana, ali promjene rezultata nije bilo.

Domaćin je uspio smanjiti rezultat u 65. minuti susreta, a strijelac je bio Rosettini. Ostalo je do kraja susreta na stadionu Sant'Elia 3:1 za ekipu iz Torina.

Italija, Serija A, 16. kolo:

Cagliari - Juventus 1:3 (Rosettini 65/Tevez 3, Vidal 15, Llorente 50)

objavljeno 18.12.2014 : 20:50

Balotelli kažnjen zbog izjave da Super Mario "skače kao crnac i skuplja novčiće kao Jevrej"

Balotelli će takođe morati platiti i 25.000 funti, a naloženo mu je da prisustvuje i edukativnom programu zbog teškog kršenja pravila Fudbalske asocijacije Engleske.

Inače, Balotelli se prije nekoliko sedmica našao u žiži britanske javnosti zbog antisemitskih i rasističkih stavova na društvenim mrežama.

Fudbaler je ipak nakon oštrih kritika obrisao post na Instagramu u vezi sa Super Mariom, karakterom iz video igrice, za koga je napisao da "skače kao crnac i skuplja novčiće kao Jevrej". Britanski mediji navode kako se opravdao time što je njegova majka Jevrejka.

"Moja majka je Jevrejka, zato svi umuknite, molim vas", napisao je Balotelli na Twitteru ranije nakon optužbi.

Predstavnici jevrejske zajednice u Velikoj Britaniji tražili su da Balotelli bude kažnjen.

Balotelli je prihvatio kaznu koju mu je odredila Fudbalska asocijacija Engleske i naglasio da takve postupke neće ponavljati.

"Žao mi je što moji saigrači i navijači Liverpoola moraju biti kažnjeni zbog nečega što sam ja uradio i zbog čega sada žalim. Prihvatam odluku Fudbalske asocijacije i potrudit ću se da mi se tako nešto više ne ponovi", poručio je Balotelli.

(Anadolija)

Izvor: BHWP 24sata.info
objavljeno 18.12.2014 : 20:45

Hamashima i Martin odlaze iz Ferrarija, dolazi Jock Clear

Nakon što su otkaze dobili Nikolas Tombazis i Pat Fry, samo dan kasnije njima su se pridružili Hirohida Hamashima i Neil Martin.

Hamashima je stigao u Ferrari 2012. godine na poziciju glavnog inženjera za gume.Godinu ranije u Maranelo je na insistiranje Pata Frya došao i Neil Martin. Martin je preuzeo ulogu Chrisa Dyera koji se nije proslavio u Abu Dhabiju kada se Fernando Alonso prije četiri godine borio za naslov svjetskog prvaka.

Nezvanično, sa Hamashimom i Martinom bi era otpuštanja u Ferrariju trebala biti završena. Za nisu poznata imena njihovih nasljednika, ali bi jedno zvučno moglo stići u Ferrari, u narednom periodu. Jock Clear, trkaći inženjer Lewisa Hamiltona bi trebao karijeru nastaviti u Ferrariju. Clear koji je pomogao Jacquesu Villeneuveu kada je osvajao naslov svjetskog prvaka. Clear bi za sada nezvanično, trebao zauzeti mjesto Pata Frya.

objavljeno 18.12.2014 : 20:34