Ukupno 546

Halep pomogla Sereni, Wozniacki Radwanskoj

Prva igračica svijeta Serena Williams ipak će igrati u polufinalu završnog WTA mastersa u Singapuru.Serena se mora zahvaliti Rumunki Simoni Halep koja jeste izgubila od Ane Ivanović, ali je osvojila jedan set koji je bio potreban Amerikanki za prolaz među četiri najbolje.

Ivanovićeva se poprilično potrošila već u prvom setu kako bi dohvatila veliki zaostatak, jer Halep je vodila 5-2. U tie breaku je prvo Ana vodila 5-2, Halep je dobila četiri poena za set loptu, ali je Ivanovićeva ipak dobila prvi set. U drugom je opet Halep vodila 4:1, Ana se vratila na 4-3, ali nije uspjela napraviti preokret kao u prvom setu. Nakon što je Halep dobila drugi 3-6, bilo je sasvim svjedno kako će završiti treći set. Ana ga je dobila 6-3, ali neće u polufinale.

" Emocije su pomješane, jer odigrala sam dobar meč, ali neću igrati polufinale. Ipak sa dvije pobjede sam zaključila ovu sezonu " prokomentarisala je Ana na kraju svoj nastup u Singapuru.

Pobjedom je nastup u Singapuru zaključila i Marija Sharapova, ali ona također neće igrati polufinale.
Agnieszka Radwanska je spašavala tri meč lopte u drugom setu koji je dobila kroz tie break. Sharapova je dobila meč u tri seta, ali je taj jedan Poljakinji bio itekako vrijedan. Caroline Wozniacki je sredila pobjednicu Wimbledona Petru Kvitovu 6-2, 6-3.

Tako će u polufinalu završnog Mastersa igrati Simona Halep protiv Poljakinje Agnieszke Radwanske, dok će se u drugom polufinalu sastati braniteljica naslova Serena Williams i jedina neporažena na ovom turniru Dankinja Carolina Wozniacki.

Primio gol na FIFI, pa bacio PlayStation kroz prozor

Prilikom igranja nogometnih igrica na PlayStationu učestala pojava je pretjerana nervoza, pa je tako jedan mladić igrajući FIFA 15 odreagovao na pomalo čudan način.

Nakon što je primio gol u posljednjoj minuti iz ljutnje odlučio je PlayStation baciti kroz prozor, što možete vidjeti i u priloženom videu.

objavljeno 24.10.2014 : 23:28

Celta ubjedljivo savladala Levante, briljirao Larrivey

Fudbaleri Celte iz Viga ubjedljivo su večeras savladali Levante u devetom kolu španske Primere.

Rezultat je na kraju glasio 3:0 za domaći tim kojeg je predvodio dvostruki strijelac Larrivey. Prvi gol je Argentinac postigao u 27. minuti, da bi na 2:0 povisio tek pred sami kraj susreta kada je i riješeno pitanje pobjednika.

Igrao se 83. minut kada je Larrivey poduplao prednost domaćih, da bi konačnih 3:0 za Celtu postigao Lopez u posljednjoj minuti susreta.

Primera, 9. kolo

Celta Vigo - Levante 3:0 (Larrivey 27', 83', Lopez 90')

objavljeno 24.10.2014 : 23:03

Olympiakos, Efes i Unicaja ostali stopostotni nakon dva kola

Košarkaši Olympiakosa slavili su protiv Laboral Kutxe pobjedu koja je ostvarena teže nego što je to bilo očekivano, a pobjede su još upisali Efes i Unicaja.

Predvođeni Lojeskim, koji je bio najbolji strijelac utakmice sa 15 postignutih poena, Olympiakos je slavio pobjedu od šest poena razlike nad španskim timom. Rezultat je glasio 63:57, a pitanje pobjednika rješavalo se u posljednjoj četvrtini.

U egal završnici bolje se snašao domaći, iskusniji tim koji je na kraju došao do svoje druge pobjede u dvije utakmice grupe D Eurolige. Gosti su, nakon pobjede nad Neptunasom, upisali svoj prvi poraz a najefikasniji pojedinac u njihovim redovima bio je Fernando San Emeterio sa 14 postignutih poena.

U preostala dva večerašnja susreta pobjede su upisali Anadolu Efes i Unicaja. Turski tim je slavio na gostovanju kod Sassarija rezultatom 82:75, a najefikasniji u redovima Efesa bio je Nenad Krstić sa 15 ubačenih poena.

Unicaja je kod kuće teškom mukom savladala Albu iz Berlina. U neizvjesnoj završnici, španski tim je slavio sa 87:84. U redovima domaćih najbolji su bili Toolston i Granger sa 13, odnosno 12 poena. Goste je predvodio Marko Banić sa 16 poena.

Euroliga

Olympiakos - Laboral Kutxa 63:57 (17:10 13:16, 18:19, 15:12)
Unicaja - Alba Berlin 87:84 (15:20, 21:18, 27:25, 24:21)
Sassari - Anadolu Efes 75:82 (16:24, 24:21, 16:16, 19:19)

objavljeno 24.10.2014 : 22:41

Glumio da je igrač Chelseaja, živio na visokoj nozi i na kraju završio u zatvoru

Medi Abalimba (25) osuđen je pred sudom u Manchesteru na četiri godine zatvora jer se predstavljao kao mladi francuski reprezentativac Gael Kakuta.

Iskoristio je Abalimba veliku sličnost s Kakutom te je na taj način izveo nekoliko prevara. Zvao je razna elitna odredišta predstavljajući se kao agent Gaela Kakute, da bi se potom pojavljivao glumeći mladog igrača Chelseaja. Najavljivao je dolazak premierligaške zvijezde, zahtijevao diskreciju, a plaćao je ukradenim podacima s ukradene kreditne kartice.

Odsjedao je u vrhunskim hotelima, jeo u finim restoranima, častio se šampanjcem u skupim barovima. U jednom trgovačkom lancu napravio je štetu od 20.000 funti, a jednom je čak unajmio i helikopter kako bi prevezao četiri ženske osobe iz Manchestera u London.

- Abalimba nam je rekao da su se mnoge njegove žrtve prema njemu ophodile potpuno drugačije jer su mislile da je slavni nogometaš - otkrio je policijski inspektor iz Manchestera.

Abalimba je također bio nogometaš, 2009. godine ga je Derby County kupio za više od milion funti, bio je čak i na probama u Unitedu, Cityju i Liverpoolu, ali njegova se karijera nije razvijala kako se očekivalo pa se okrenuo drugim životnim aktivnostima. Ispostavilo se da ni na tom planu nije bio uspješan.

- Kad je postigao prve nogometne uspjehe, živio je raskošno i trošio je puno, ali kad je potrošio sav novac, nije mogao prihvatiti da ne može nastaviti sa životom na visokoj nozi - objasnio je Abalimbin advokat neobično ponašanje svog klijenta.

Pravi Gael Kakuta (23) trenutno nastupa za španskog prvoligaša Rayo Vallecano, gdje ga je Chelsea poslao na posudbu.

(Avaz)

Izvor: BHWP 24sata.info
objavljeno 24.10.2014 : 22:40

Štilić ponovo Wislin heroj: Novi gol za novu pobjedu

U 13. kolu poljske Ekstraklase Wisla je uspjela savladati Podbeskidzie rezultatom 3:2, a strijelac odlučujućeg pogotka za tim iz Krakowa bio je bh. internacionalac Semir Štilić.

Iako je gostujući tim do 62. minute imao prednost od 2:0, domaća Wisla do kraja je uspjela preokrenuti rezultat i slaviti važnu pobjedu.

Mrežu gostiju prvo je autogolom načeo Pietrasiak, da bi u nastavku utakmice Wisla preko Burlige i Štilića stigla do sedmog ovosezonskog trijumfa. Štilić je po završetku susreta nagrađen priznanjem za igrača utakmice zbog pobjedonosnog pogotka i jedne ubilježene asistencije.

Wisla se nakon 13. odigranih kola nalazi na liderskoj poziciji s 24 osvojena boda.

Ekstraklasa, 13. kolo:

Wisla - Podbeskidzie 3:2 (62. Pietrasiak - AG, Burliga 76., Štilić 85. / Iwański 38., 55.)

objavljeno 24.10.2014 : 22:38

Štilić strijelac u pobjedi Wisle nad Podbeskidzieom

Klix.ba - Bosanskohercegovački internacionalac Semir Štilić nastavlja sa dobrim partijama u dresu poljske Wisle.
Izvor: Sarajevo-x.com - Sport
objavljeno 24.10.2014 : 22:36

Lens rutinski slavio protiv Toulousea

Lens je u 11. kolu francuskog šampionata priredio pravo iznenađenje Toulouseu, savladavši ga na domaćem terenu sa 2:0.

Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu, a do prvog pogotka Lens je stigao u 12. minuti, kada je El Jadeyaoui svoj tim doveo u vodstvo.

Ohrabreni vodstvom gosti su nastavili igrati borbeno i atraktivno, što se isplatilo u 28. minuti. Strijelac drugog, ujedno i posljednjeg pogotka na susretu, bio je Bourigeaud.

Nakon današnje pobjede Lens zauzima 14. poziciju na tabeli, dok je Toulouse na 11. mjestu.

Ligue 1, 11. kolo:

Toulouse - Lens 0:2 (El Jadeyaoui 12., Bourigeaud 28.)

objavljeno 24.10.2014 : 22:23

Hajrović i društvo redaju poraze: I Koln se častio u Bremenu

Werder iz Bremena nastavio je pružati katastrofalne partije u ovoj sezoni Bundeslige. Tim našeg Izeta Hajrovića ni nakon devet kola ne zna za slast pobjede, a večeras su na svom terenu poraženi od Kolna.

U utakmici koja nije obilovala prevelikim šansama bolje se snašao gostujući tim, kojem je jedan gol bio dovoljan da osvoji tri boda. Igrao se 59. minut kada je Anthony Ujah natrčao na jednu loptu unutar šesnaesterca i savladao golmana domaćih. Ujah je samo minut prije toga ušao u igru umjesto Halfara.

Sve što su domaći uspjeli uraditi jeste jedna pogođena stativa koju je pogodio naš reprezentativac Izet Hajrović topovskim udarcem sa dvadesetak metara. Odmah nakon toga, Hajrović je napustio igru a umjesto njega je ušao Gebre Selassie.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i Koln je došao do svoje treće pobjede u sezoni i sada se nalazi na devetoj poziciji. Werder je očajan, prikovan na posljednjem 18. mjestu na tabeli sa samo četiri boda iz devet utakmica uz gol razliku 10:23. Nešto će se morati drastično promijeniti želi li Werder i sljedeće sezone nastupati u elitnom rangu njemačkog fudbala.

Bundesliga, 9. kolo

Werder Bremen - Koln 0:1 (Ujah 59')

objavljeno 24.10.2014 : 22:17

Kovač uoči Zrinjskog: Bodovi ostaju na Piroti

Nakon što su u prošlom kolu poraženi od Slavije, fudbaleri travničkog premijerligaša ovog vikenda na Piroti dočekuju drugoplasiranu momčad Zrinjskog.

Iako u ovom susretu nemaju etiketu favorita, iz tabora Travničana stižu optimistične najave.

"Veliki nam je motiv to što dočekujemo aktuelnog prvaka BiH, ali mi s optimizmom ulazimo u sutrašnji meč. Ako ponovimo igru kao protiv Širokog Brijega, bodovi će ostati na Piroti", kratko je kazao defanzivac Travnika, Sanel Kovač.

Utakmica između Travnika i Zrinjskog na rasporedu je sutra s početkom u 14:30 sati.

objavljeno 24.10.2014 : 21:58