Bild: Zvjezdan Misimović odlazi u menadžere?

Klix.ba - Nakon odlaska iz kineskog Guizhou Renhea bivši reprezentativac BiH Zvjezdan Misimović još uvijek je bez kluba.
Izvor: Sarajevo-x.com - Sport
objavljeno 03.03.2015 : 07:58

"Ings će biti pravi protiv Liverpoola"

Menadžer Burnleya, Sean Dyche, vjeruje da će sjajni napadač ovog tima Danny Ings biti pravi protiv Liverpoola.

Burnley će u srijedu gostovati na Anfieldu, a Dyche vjeruje u svog napadača koji se povezuje s prelaskom u redove Redsa.

"Potpuno je posvećen ekipi. Ne priča puno i to mu je fantastična osobina. Znam da će biti potpuno posvećen ekipi, a ostalo će već sve doći", rekao je Dyche.

Burnley je trenutno na 18. mjestu engleske Premier lige sa 22 boda.

Izvor: SportSport.ba
objavljeno 02.03.2015 : 23:54

Meč samo što je počeo, a za njega je bio kraj

Fudbaler slovačke ekipe Zlate Moravice, Karel Pavelka, zaradio je najbrži crveni karton u historiji lige.

On je na terenu proveo samo 30 sekundi. Isključen je na otvaranju meča, te je postao igrač koji je zaradio najbrži crveni karton u historiji lige.

Nevjerovatno...

objavljeno 02.03.2015 : 23:32

"Luis Enrique je oduvijek šef u Barceloni"

Ivan Rakitić, sjajni hrvatski fudbaler, pohvalio je rad trenera Luisa Enriquea.

Rakitić je odbacio sve navode o sukobima unutar tima, te je istakao kako svi čvrsto stoje iza trenera.

"Luis Enrique je šef i on zna šta je najbolje za nas. Naš uspjeh dolazi s kolektivnom igrom i nema nikakvog sukoba", rekao je Rakitić.

Hrvat se nada i kako će ostati dugo u Barceloni.

"Nadam se da ću dugo ostati u ovom timu. Lako se naviknuti na život ovdje", dodao je sjajni veznjak katalonskog giganta.

objavljeno 02.03.2015 : 23:15

Celta i Elche podijelili bodove

Celta Vigo i Elche u 25. kolu španske Primere odigrali su neriješeno, a konačan rezultat susreta glasio je 1:1.

Iako je publika na stadionu mogla uživati u ofanzivnoj igri obje momčadi, prvi pogodak viđen je tek u 61. minuti.

Domaći tim do vodstva stigao je golom Krohn-Dehlija, da bi u 88. minuti s bijele tačke za konačnih 1:1 pogodio Lomban.

Nakon današnjeg remija Celta u španskom prvenstvu zauzima osmu poziciju, dok je Elche na 17. mjestu.

Primera, 25. kolo:

Celta Vigo - Elche 1:1 (Krohn-Dehli 61. / Lomban 88.)

All Goals - Celta Vigo 1-1 Elche - 02-03-2015 by lfilhichem

objavljeno 02.03.2015 : 23:00

Bh. reprezentativac Toni Šunjić najzaslužniji je za prolaz tima iz Krasnodara, koji je u 33. minuti zatresao gostujuću mrežu.

Kuban će u polufinalu Kupa odmjeriti snage sa CSKA, koji je prolaz u naredni krug natjecanja izborio pobjedom nad Samarom.

Seria A: Roma i Juventus remijem zaključili 25. kolo, Pjaniću 90 minuta

Klix.ba - Derbi susret 25. kola Serije A i ujedno posljednji meč ovog kola na stadionu Olimpico odigrali su Roma i Juventus.
objavljeno 02.03.2015 : 22:52

Roma ne može pobijediti Juventus

Veliki derbi u 25. kolu italijanske Serie A odigrali su na Olimpicu Roma i Juventus, a na kraju pobjednika nije bilo (1:1).

Prvo poluvrijeme ovog susreta donijelo je meč za zaborav. Imala su oba tima nekoliko pokušaja, ali se na odmor otišlo bez pogodaka i bez velikih šansi na obje strane.

Međutim, nastavak je donio mnogo ozbiljniju utakmicu na obje strane i dosta uzbuđenja.

Roma je od 62. minute igrala bez isključenog Torosidisa, a Stara dama iz Torina je iz slobodnog udarca dvije minute kasnije stigla do vodstva. Carlos Tevez je preks+rasno pogodio za prednost od 1:0.

Međutim, Vučica se usprkos igraču manje nije predala, te su u 78. minuti došli do izjednačenja. Udarac Keite u vlastitu mrežu šalje Claudio Marchsio za poravnanje rezultata na 1:1.

Do kraja su oba tima imala nekoliko pokušaja. Ipak, rezultat se nije mijenjao, te je ostalo 1:1.

Juventus je i dalje devet bodova ispred Rome, a Vučica ponovo nije uspjela da se približi Staroj dami.

Miralem Pjanić je odigrao kompletan meč za Romu...

Seria A, 25. kolo:

Roma - Juventus 1:1 (Marchisio 78'ag / Tevez 64')

Hector Cuper novi selektor Egipta

Novi selektor reprezentacije Egipta je 59-godišnji argentinski stručnjak Hector Cuper.

Cuper je trenersko ime stvorio krajem 90-ih godina u Mallorci, a nakon toga je vodio Valenciju s kojom je dva puta dolazio do finala Lige prvaka. Poslije toga kao trener radio je u Interu, Santanteru, Parmi, Betisu, a bio je i selektor reprezentacije Gruzije.

Lokalni mediji navode da će ugovor sa Cuperom biti raskinut ukoliko sa najboljim egipatskim fudbalerima ne izbori plasman na Svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji.

objavljeno 02.03.2015 : 22:38

Tevez majstorijom utišao Olimpico

Pogotkom Carlosa Teveza Juventus od 64. minute vodi protiv Rome na Olimpicu s 1:0.

Pravu majstoriju je izveo fantastični Argentinac. Udarcem iz slobodnjaka s 23 metra je ostavio Morgana De Sanctisa bez ikakve šanse da odbrani, te je doveo svoj tim u vodstvo od 1:0.