Fellaini: Minimalni cilj je završiti među prve četiri ekipe

Belgijski reprezentativac i fudbaler Manchester Uniteda, Marouane Fellaini u razgovoru za otočke medije priznao je da je minimalan cilj njegovog tima plasman u Ligu prvaka.

Šest uzastopnih pobjeda rezultiralo je povećanjem samopouzdanja, a tim sa Old Trafforda sada se nalazi na trećem mjestu, odmah iza Chelseaja i Manchester Cityja.

"Prošla sezona nije bila dobra za Manchester United, znamo to jako dobro i radimo sve da postavimo stvari na pravo mjesto. Još je prerano za govoriti o naslovu prvaka jer je tek decembar i još uvijek rastemo, ali s ovim pobjedama rastu nam i ambicije. U najgorem slučaju moramo završiti među četiri najbolje ekipe i plasirati se u Ligu prvaka", kazao je Fellaini, te se osvrnuo na svoje početke u Manchesteru.

"Bili su to teški trenuci jer tokom karijere nisam iskusio takvo što. Igrao sam dvije godine profesionalno u Belgiji, pet godina u Evertonu, niz godina u reprezentaciji, ali sam se prvi puta susreo s takvim pritiskom. Od tada sam puno naučio, poznajem klub puno bolje, puno bolje se slažem sa suigračima i sada sam pun samopouzdanja."

Izvor: SportSport.ba
objavljeno 19.12.2014 : 23:55

Barcelona savladala PAO, zaigrao i Sulejmanović

U posljednjoj utakmici grupne faze Eurolige, Panathinaikos našeg Duška Ivanovića pretrpio je ubledjiv poraz od Barcelone na domaćem parketu (80:67).

Od starta su gosti pokazali Panathinaikosu ko će voditi glavnu riječ u ovom susretu budući da su već nakon prve četvrtine imali dvocifrenu prednost, a bilo je 21:10. Do poluvremena je ta prednost povećana na sedamnaest razlike s kojom se otišlo na odmor.

Iako je bio planiran nastavak utakmice, ona je prekinuta zbog navodne dojave o bombi u dvorani. Nakon što je dvorana ispražnjena, nastavio se susret koji je Barcelona mirno privela kraju i upisala sigurnu pobjedu. Najbolji pojedinac utakmice bio je Marcelinho Huertas koji je ubacio 17 poena, dok je u redovima poraženog tima najraspoloženiji bio Fotsis sa 14 poena.

Ono što je bitno istaći je podatak da se u službenom sastavu za ovaj meć našao i naš Emir Sulejmanović. Istina, Emir je dobio malu minutažu (minut i 18 sekundi) ali je i samo pojavljivanje u rosteru za jednu Euroligašku utakmicu jasan pokazatelj da se u Barceloni ozbiljno računa na budućeg bh. reprezentativca. Za vrijeme svog kratkog boravka na parketu, Sulejmanović je zabilježio dva defanzivna skoka.

Podsjetimo još da se u Atini nalaze i čelnici našeg Košarkaškog saveza koji su došli obaviti razgovore sa selektorom Duškom Ivanovićem.

Barcelona je takmičenje u grupi završila na prvom mjestu uz omjer od čak devet pobjeda i jednog poraza u deset odigranih utakmica. Interesantno da je i taj jedini poraz došao nakon produžetka i to u prethodnom kolu protiv Fenera. Ivanovićev Panathinaikos u TOP 16 fazu ide sa treće pozicije uz polovičan omjer.

Euroliga, grupa C:

Panathinaikos - Barcelona 67:80

objavljeno 19.12.2014 : 23:50

Trier slavio, Vrabac proglašen igračem utakmice

Mladi bh. košarkaš i reprezentativac Adin Vrabac odigrao je sjajnu partiju za svoj Trier protiv Phoenix Hagena.

Košarkaši Triera slavili su rezultatom 75:62 a najzaslužniji za to je upravo naš košarkaš koji je danas bio na visini zadatka.

Vrabac je ubacio 15 poena kojim je dodao šest skokova i pet asistencija. Njemački mediji ocijenili su ga igračem utakmice i vrlo su pohvalno govorili o bivšem košarkašu Sparsa.

Trier na tabeli njemačkog prvenstva zauzima 13. poziciju dok je Hagen plasiran dvije pozicije niže.

BBL, 14. kolo:

Trier - Phoenix Hagen 75:62

objavljeno 19.12.2014 : 23:35

Briljantni Đedović nije pomogao Bayernu da se spasi poraza

Nihad Đedović bio je prvo ime susreta kojeg su večeras u Istanbulu odigrali Fenerbahce i Bayern.

Pobjedu je u rezultatski nebitnoj utakmici odnio tim Fenerbahcea koji je slavio rezultatom 81:81 i tako osigurao sebi drugu poziciju pred TOP 16.

Ono što je bosanskohercegovačkoj javnosti najzanimljiviji podatak sa ovog susreta jeste sjajan učinak Nihada Đedovića. Reprezentativac BiH je za 22 minute provedene na terenu ubacio čak 19 poena. Za dva je šutao 5/6, a za tri poena 3/5.

Đedović nije mogao sam, pa je Bayern upisao još jedan poraz kojim je završio svoje takmičenje u ovogodišnjoj Euroligi.

U timu Fenerbahcea najbolji je bio Bogdan Bogdanović koji je ubacio šesnaest poena, dok je Bjelica dodao dva manje. Interesantno, oba košarkaša su bila stopostotna u šutu za dva (5/5).

Fenerbahce - Bayern 87:81

objavljeno 19.12.2014 : 23:05

Eric Abidal okončao karijeru

Nekdašnji francuski nogometni reprezentativac i član grčkog Olympiakosa iz Pireja Eric Abidal danas je saopćio da iz privatnih razloga okončava sportsku karijeru.

- Svaki nogometaš osjeti kada je najbolje vrijeme za odlazak, tako da sa sigurnošću mogu reći da je došlo moje vrijeme da se pozdravim. Ne žalim zbog te odluke, prvo ću se dobro odmoriti i posvetiti porodici, a ne odbacijem mogućnost da se počenem baviti trenerskim poslom u Barceloni ili Olympiakosu - rekao je Abidal.

Abidal (35) je u karijeri nastupao za Monaco, Lille, Lyon, Barcelonu i Olympiakos. Od 2004. do 2013. odigrao je 67 utakmica za francusku reprezentaciju.

(Fena)

Izvor: BHWP 24sata.info
objavljeno 19.12.2014 : 22:48

Tika-taka u izvedbi reprezentacije Tajlanda!

Fudbaleri reprezentacije Tajlanda izveli su akciju za pamćenje kojom su očarali fudbalski svijet na utakmici Suzuki kupa protiv Malezije (2:0).

Ako ste mislili da samo Barcelona i Bayern znaju igrati tika-taku, varate se. Tajlanđani su je izveli fenomenalno ali je realizacija zakazala.

objavljeno 19.12.2014 : 22:47

Almerija nanijela novi poraz Celti

Celta Vigo je u 16. kolu španske Primere poražena od Almerije, koja je na kraju slavila s minimalnih 1:0

Jedini pogodak na utakmici viđen je u 17. minuti susreta, kada je odbijenu loptu dočekao Hemed i matirao Alvareza.

Domaći tim u nastavku susreta silno je želio doći do pogotka, a najbolju šansu za izjednačenje imao je u 72. minuti kada je dosuđen jedanaesterac. Ipak, udarac Nolita nije uspio prevariti Juliana, pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Celta nakon današnjeg poraza drži osmu poziciju u Primeri, dok je Almerija na 13. mjestu.

Primera, 16. kolo

Celta - Almeria 0:1 (Hemed 17.)

Osam poena Gordića u pirovoj pobjedi Cedevite

Cedevita je večeras u Berlinu došla do svoje treće euroligaške pobjede ove sezone slavivši protiv domaćina Albe s rezultatom 70:67.

Izrazito neefikasno prvo poluvrijeme obilježio je Jamel McLean koji je predvodio domaći tim. Gosti su se ispromašivali ali i vrlo brzo ušli u problem s ličnim greškama što im je otežavalo igranje ovog susreta.

Na poluvremenu je Alba imala devet poena prednosti, ali su se Zagrepčani u nastavku utakmice 'probudili' i pokazali da imaju kvalitet da se nose i sa jačim ekipama. Ključna je bila posljednja dionica u kojoj su gosti slavili sa 27:16 čime su kreirali veliki preokret i upisali pobjedu.

Nemanja Gordić je u dresu Cedevite na parketu proveo 25 minuta i za to vrijeme ubacio je osam poena. Interesantno da je Gordić imao samo jedan pogođen šut iz igre, dok je ostalih šest poena dodao sa linije penala.

Već ranije pomenuti McLean je bio najbolji u redovima Albe sa 16 poena i samo jednim promašenim šutem za dva poena, dok je goste predvodio Miro Bilan sa 12 poena.

Cedevita je na kraju grupe B ostala 'kratka' za taj jedan trijumf kojeg su tražili u domaćem okršaju protiv njemačkog kluba. Dalje idu CSKA, Maccabi, Unicaja i Alba.

Euroliga, grupa B:

Alba Berlin - Cedevita 67:70

objavljeno 19.12.2014 : 22:36

Crnogorke bez prilike da odbrane naslov

U finalu Evropskog prvenstva za rukometašice igrat će Španija i Norveška.

Crnogorke neće odbraniti naslov u Budimpešti jer su u polufinalu poražene od Španije. Španjolke su imale sjajno otvaranje utakmice, vodile su na poluvremenu 13:8.

U nastavku su se Crnogorke poboljšale i počele “ličiti na pravu ekipu”, ali Navarro je bila fantastična na golu Španjolki, pa je zaustavila neke bitne šuteve. U pomalo i neizvjesnoj završnici, Crnogorke ne koriste priliku da preokrenu.

Na kraju je Španija slavila sa 19:18 i igrat će u finalu protiv Norveške. Pinedo je sa pet golova predvodila Španjolke, četiri je postigla Manque Gonzalez, po tri Chaves Hernandez i Pena Abaurrea. U crnogorskoj ekipi Radičević je postigla šest golova, Katarina Bulatović četiri.

Norveška je sa 29:25 savladala Švedsku. Loke je u timu Norveške bila najefikasnija sa šest pogodaka, dok je Mork postigla pet, a Koren četiri. Gullden je na drugoj strani postigla devet pogodaka.

Finale se igra u nedjelju, baš kao i utakmica za treće mjesto između Crne Gore i Švedske.

objavljeno 19.12.2014 : 22:35

Bayern preokretom stigao do nove pobjede

Fudbaleri Bayerna u 17. kolu njemačke Bundeslige savladali su u gostima Mainz, a rezultat na kraju susreta glasio je 2:1.

Soto je pogotkom u 21. minuti doveo Mainz u vodstvo, ali odgovor Bayerna stigao je nakon svega tri minute.

Bayern je do izjednačenja stigao nakon slobodnog udarca, a realizator je bio Schweinsteiger koji je s ruba šesnaesterca matirao nemoćnog golmana, da bi u 90. minuti konačnih 2:1 postavio Robben.

Sarajlija Petar Slišković u igru je ušao u 87. minuti susreta, a njegov Mainz sada zauzima 10. poziciju u njemačkom prvenstvu, dok je Bayern i dalje prvoplasirani tim.